ZAHRADNÍ SLAVNOSTI

11.10.2016 09:58

 

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ A SOUSEDÉ. V SOBOTU 1. ŘÍJNA 2016 SE KONALY ZAHRADNÍ SLAVNOSTI VE VALTÍŘOVĚ. CHTĚLA BYCH TOUTO CESTOU PODĚKOVAT VŠEM, KTEŘÍ SE PODÍLELI NA PŘÍPRAVĚ A ORGANIZACI CELÉ AKCE.

AKCE, NA KTERÉ SE SEŠLO 120 OBČANŮ VALTÍŘOVA A VELKÉHO BŘEZNA, ABY OSLAVILI KONEC LÉTA A UŽILI SI POSLEDNÍ SLUNNÉ ODPOLEDNE LETOŠNÍHO ROKU. BYLA TO PŘÍLEŽITOST POCHLUBIT SE SVÝMI VÝPĚSTKY, SVÝM CHOVATELSKÝM UMEM A KULINÁŘSKOU DOVEDNOSTÍ. VŠICHNI NÁVŠTĚVNÍCI MĚLI MOŽNOST PROHLÉDNOUT SI ZVLÁŠTNÍ PLEMENO FRANCOUZSKÝCH KOHOUTŮ A PŘEKRÁSNÉ KRÁLÍKY Z CHOVU MÍSTNÍCH OBČANŮ. NEUVĚŘITELNĚ OBROVSKÉ PAPRIKY, VYROSTLÉ NA VALTÍŘOVSKÉ PŮDĚ, 16 DRUHŮ JABLEK Z POUHÝCH 3 STROMŮ. PŘIČEMŽ NA JEDNOM KMENI JE NAROUBOVÁNO AŽ 7 DRUHŮ JABLEK A SPOLEČNĚ SI ROSTOU A NEPŘEKÁŽÍ SI ! OCHUTNALI JSME SLADKÉ, KYSELÉ, SLANÉ A VŠELIJAKÉ JINÉ DOBROTY ZE ZÁSOB NAŠICH SOUSEDŮ. A NAVÍC, VŠICHNI, KTEŘÍ SE NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PODÍLELI NA AKCI                     ( SPONZOŘI, SOUTĚŽÍCÍ, TI CO PŘINESLI NA OCHUTNÁNÍ, POROTCI, … )  SI POCHUTNALI NA GRILOVANÉ KRKOVICI A KÝTĚ.

PO CELÉ ODPOLEDNE PROBÍHALI SOUTĚŽE PRO MALÉ I VELKÉ NÁVŠTĚVNÍKY.           TROUFNU SI ŘÍCI, ŽE NEJSLEDOVANĚJŠÍ SOUTĚŽÍ BYLO ŠTÍPÁNÍ ŠPALKŮ NA ČAS, DO KTERÉ SE PŘIHLÁSILO 7 STATEČNÝCH. BYL TO STRHUJÍCÍ ZÁŽITEK PLNÝ ADRENALINU A EMOCÍ. CHLAPSKÁ SÍLA A ENERGIE BYLA DOSLOVA HMATATELNÁ.

DALŠÍ VELMI SLEDOVANOU SOUTĚŽÍ BYLA „O NEJLEPŠÍ DOMÁCÍ KOLÁČ“, DO KTERÉ SE ZAPOJILO 10 CUKRÁŘEK. KOLÁČE HODNOTILI VŠICHNI NÁVŠTĚVNÍCI A KAŽDÝ PŘIDĚLIL SVŮJ HLAS JEDNOMU, PODLE SVÉHO GUSTA. VÍTĚZKY SI PAK ODNESLY DOMŮ ZA SVOU SNAHU PĚKNÝ DÁRKOVÝ KOŠ.

NEMÉNĚ DRAMATICKÉ BYLY SOUTĚŽE PRO DĚTI, DO KTERÝCH SE ZAPOJILI I RODIČE. VÝROBA DRAKA SE UKÁZALA JAKO PRESTIŽNÍ ZÁLEŽITOST A PŘIPOMNĚLA NÁM, ŽE ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY JEŠTĚ JSOU. ŠKODA, ŽE VĚZÍ VĚTŠINU ČASU V KAPSÁCH. J  ZE VŠECH SOUTĚŽÍ SI DĚTI ODNESLY VELMI PĚKNÉ A HODNOTNÉ CENY A KAŽDÉ BYLO ODMĚNĚNO SLADKOSTMI.

PĚKNÉ ODPOLEDNE ZAKONČILO VYSTOUPENÍ HUDEBNÍ SKUPINY „FANDA A JEHO BANDA“, PŘI KTERÉM JSME SI VŠICHNI ZAZPÍVALI ZNÁMÉ PÍSNĚ.

NA ZÁVĚR SI NEODPUSTÍM MALÉ ZAMYŠLENÍ:                                                                            DÍKY NEZMĚRNÉMU ÚSILÍ A ENERGII, KTEROU JSEM S MÝMI POMOCNÍKY VYNALOŽILA NA ZORGANIZOVÁNÍ A ZAJIŠTĚNÍ CELÉ AKCE, DÍKY SPONZORSKÝM DARŮM, KTERÉ UMOŽNILY NÁKUP POTŘEB A CEN DO SOUTĚŽÍ, SE POVEDLA AKCE, KTERÁ SPLNILA MOJI PŘEDSTAVU POSPOLITOSTI, SOUŽITÍ, SOUNÁLEŽITOSTI A VĚDOMÍ, ŽE KOLEM SEBE MÁME SPOLUOBČANY, KTEŘÍ NEVÁHAJÍ OBĚTOVAT NĚCO ZE SVÉHO VOLNÉHO ČASU, ZE SVÝCH PENĚZ A SVÉHO POHODLÍ PRO OSTATNÍ. VŠEM MOC DĚKUJI.

                                                                                                                ZDEŇKA STÁŇOVÁ